Kırklar Sigorta Destek
Axa Sigorta’dan iyi sürücülere ‘Mükemmel Kasko’
trafik sigortası
Trafik Sigortasındaki Yüksek Prime Çözüm Yolda

Allianz’dan sigortacılık devrimi

Allianz, müşterilerine modüler sağlık sigortasını sundu.

Türkiye’nin lider sigorta şirketi Allianz Sigorta, özel sağlık sigortası alanında devrim niteliğindeki “Allianz Modüler Sağlık Sigortası”nı tüketicilerin hizmetine sundu. Allianz Sigorta’nın müşterilere seçme özgürlüğü sağlayan inovatif ürünü ile kişiler, standart sigorta paketleri yerine, artık sadece ihtiyaçları olan sağlık sigortası hizmetlerini alabiliyor olacaklar. Kişiselleştirilmiş bir ürün olan Allianz Modüler Sağlık Sigortası sayesinde, tüketicilerin kendi bütçelerine uygun ekonomik seçenekler doğrultusunda sağlık sigortasını özgürce oluşturabileceği ve ödedikleri paranın gerçek karşılığını alabileceği yeni bir dönem başlıyor.

Müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapma vizyonuyla çalışan Türkiye’nin lider sigorta şirketi Allianz, sağlık sigortası branşında geliştirdiği “Allianz Modüler Sağlık Sigortası” ile bir sigortacılık devrimi gerçekleştiriyor. Buna göre tüketiciler, “Allianz Modüler Sağlık Sigortası” adı verilen yenilikçi ürün sayesinde özel sağlık sigortasının kapsamını tamamen kendi bütçelerine uygun, ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda özgürce oluşturabilecek. Allianz Modüler Sağlık Sigortası sisteminde her şey bireye özel olacak. Allianz Sigorta’nın bu yeni ürünü ile sabit olarak kurgulanan sigorta paketlerinde yer alan, ancak ihtiyaç duyulmayan teminatları satın alma durumu da ortadan kalkacak. Böylece, kişiselleştirilmiş bir sağlık sigortası ürünü olan “Allianz Modüler Sağlık Sigortası” ile kişiler kendi bütçe ve ihtiyaçlarına uygun ürünü tasarlayabilecek ve ödedikleri paranın tam karşılığını alabilecekler.

Bireye özel sağlık sigortası

Allianz Sigorta’nın seçim özgürlüğü sunduğu “Allianz Modüler Sağlık Sigortası”nda, mevcut standart sigorta planlarının yerini, tüketicinin bütçe, tercih ve beklentileri doğrultusunda sunulan bireye özel planlar alacak. Allianz Modüler Sağlık Sigortası getirdiği esneklik sayesinde, sayısız seçenek arasından her ihtiyaca ve bütçeye uygun sigorta oluşturmayı mümkün kılıyor. Örneğin,müşteri isterse yatarak tedaviyi limitsiz, ayakta tedaviyi belli bir limitle almayı tercih edebilecek. Allianz’ın devrim niteliğindeki Modüler Sağlık Sigortası’nın getirdiği yenilikler şöyle:

-Yatarak Tedavi modülüne ek olarak Ayakta Tedavi, Doğum, Diş, Gözlük veya Ek Hizmetler Modüllerinin tümü, biri veya birkaçı seçilerek bireye özel ürün oluşturulabilecek.
-Tüketiciler ana modüller içinde yer alan örneğin yatarak tedavinin; limiti, ödeme yüzdesi, katılım payı ve muafiyetini belirleme konusunda sunulan seçeneklerle ürünü tamamen bütçesine uygun hale getirebilecek.
-Aynı şekilde doğum hizmeti için farklı teminat ve limit seçenekleri üzerinden tercih yapılabilecek.
-Tüketiciler hizmet almak istedikleri anlaşmalı sağlık kurumlarını, sunulan farklı seçenekler üzerinden özgürce seçebilecek.

Standart paketlerde yer alan ihtiyaç dışı hizmetler nedeni ile yükselen maliyetler yerine; beklentilere göre hem esnek, hem de her bütçeye uygun ekonomik çözümler sunan Allianz Modüler Sağlık Sigortası ile müşteriler artık, özel sağlık sigortalarını kendilerine özel hale getirebilecek.

Müşteriler, acenteler ve araştırmalar dikkate alındı

Allianz Sigorta, küresel deneyim ve bilgi birikimi doğrultusunda, Türkiye çapında bulunan 4 bin acentesi ile 5 milyon müşterisinden aldığı geri bildirimleri ve sağlıkla ilgili yapılan araştırmalarda saptanan tüketici ihtiyaç ve beklentilerini analiz etti. Bu süreç sonunda geliştirilen ve yaşanan sorunları gideren devrim niteliğindeki Allianz Modüler Sağlık Sigortası, tüketicilerin kendilerine sunulan standart sigorta paketleriyle ilgili memnuniyetsizliklerine son vermeyi amaçlıyor.